Facebook, czyli 1,2 miliarda użytkowników w 10 lat

Facebook, czyli 1,2 miliarda użytkowników w 10 lat

Dokładnie 10 lat temu w sieci pojawiła się strona thefacebook.com. Kosztowała 1000 dolarów, a jej założycielami byli studenci Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Chris Hughe oraz Dustin Moskovitz. Prostota działania serwisu była w owym czasie czymś co mocno kontrastowało z pstrokatym MySpace, a popularność Facebooka szybko przeniosła się poza mury uczelni Harvarda gdzie powstała.

Od czasu gdy Facebook zdetronizował MySpace, dzięki grom w stylu FarmVille i uruchomieniu osi czasu, portal społecznościowy nie schodzi w zasadzie z pierwszych stron poczytnych gazet i blogów. Dziś, początkowo studencki projekt, jest największą bazą danych ludzi na całym świecie i łączy ze sobą 1,2 miliarda użytkowników ze wszystkich kontynentów. Sukces Facebooka jest bezsprzeczny, ale z drugiej strony coraz częściej się mówi o wyczerpaniu jego koncepcji i nieuchronnie zbliżającym się upadku. Jak się Wam wydaje, czy ta sieć społecznościowa ma szanse przetrwać kolejne 10 lat?

Nasi koledzy zamiast w przyszłość, spojrzeli w przeszłość i zastanowili się nad rzeczami, których woleliby NIE robić na Facebooku patrząc z perspektywy czasu. Czy Wy też czegoś żałujcie?

Jeśli chcecie przypomnieć sobie jak wyglądały Wasze pierwsze lata na Facebooku, zajrzyjcie na www.facebook.com/lookback. Znajdziecie tam specjalne wideo, które pokazuje ciekawą prezentację Waszego profilu na podstawie materiałów z Waszego profilu.

Jeszcze w tym miesiącu, 24 lutego Mark Zuckerberg będzie gościł w Barcelonie na dorocznych targach Mobile World Congress.  Na pewno zdamy Wam relację z tego wydarzenia, bo Zuckerberg raczej rzadko zjawia się w Europie.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji