Google Latitude

Google Latitude

Zobacz gdzie są teraz Twoi znajomi

Zalety

  • Opcje prywatności
  • Dostępne przez przeglądarkę, komórkę i widget iGoogle

Wady

  • Przydatne w małej ilości przypadków

Bardzo dobry
8

Uwaga: Serwis Google Latitude zostanie zamknięty 9 sierpnia 2013 roku, a jego rozwój nie będzie kontynuowany. Aby zastąpić Latitude, możesz korzystać z Google+, który pozwala na współdzielenie lokalizacji ze znajomymi.

Google Latitude to darmowa usługa, zapewniana przez Google, dzięki której dowiemy się gdzie w tej chwili znajdują się nasi znajomi. Nad Wisłą serwis znany jest pod nazwą Współrzędne Google.

Dzięki Google Latitude możemy pokazać gdzie się aktualnie znajdujemy. Potrzebujemy do tego przeglądarki internetowej, obsługującej geolokalizację (ich lista pod recenzją) lub telefonu z dostępem do Internetu. Telefon posiadający GPS nie jest konieczny, ponieważ Google Latitude wykorzystuje takze inne metody określania pozycji.

Google Latitude kładzie duży nacisk na prywatność. Tylko znajomi, których zaprosimy do Google Latitude będą mogli widzieć gdzie się znajdujemy. Poza tym, Google Latitude pokazuje naszą lokalizację tylko wtedy, kiedy włączymy aplikację w telefonie lub zalogujemy się na stronie internetowej. To nie jest Wielki Brat śledzący nas na bieżąco.

Google Latitude przyda się jeśli chcemy pokazać naszym znajomym, że już wróciliśmy z lotniska lub zmierzamy właśnie do pracy. Na szczęście ochrona prywatności jest w tej usłudze postawiona na pierwszym miejscu.

Google Latitude nie jest możliwe. W zamian polecamy pobrać Glympse, Foursquare, Google+

Zmiany

  • Google Latitude nie jest możliwe. W zamian polecamy pobrać Glympse, Foursquare, Google+

Najczęściej pobierane Wyszukiwanie na web-apps

Więcej
Google Latitude

Wypróbuj

Google Latitude

Opinie użytkowników o Google Latitude

Sponsorowany×