WebAnywhere

WebAnywhere

Sposób na serfowanie po sieci dla niewidomych

Zalety

  • Dostępny z każdego komputera z Internetem
  • Bardzo przydatny dla niewidomych
  • Darmowy

Wady

  • Trudny do zapamiętania adres strony
  • Lektor używa tylko jezyka angielskiego
  • Nie na wszystkich stronach uzyskamy pożądane efekty

Niezły
6

WebAnywhere to darmowy serwis online, który umożliwia przeglądanie stron internetowych osobom niewidomym. WebAnywhere odczytuje na głos treść, zamieszczoną na danej stronie internetowej.

Jak osoby niewidome mogą korzystać z Internetu? Tylko i wyłącznie przy pomocy słuchu. Dzięki WebAnywhere nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania i wydawania na nie pieniędzy. Co więcej, WebAnywhere działa na każdym komputerze z przeglądarką internetową, podłączonego do sieci. Nawet na publicznych terminalach. WebAnywhere nie potrzebuje również szybkiego komputera.

Jak działa WebAnywhere? W górnej części ekranu przeglądarki internetowej widzimy pasek adresu, gdzie wpisujemy adres URL strony, którą chcemy aby została przeczytana. Z WebAnywhere komunikujemy się za pomocą skrótów klawiaturowych dostępnych na stronie głównej serwisu.

WebAnywhere dla polskiego użytkownika ma tylko jedną niedogodność. Lektor posługuje się językiem angielskim, przez co polski tekst jest bardzo trudny do zrozumienia. Jeśli jednak włada się językiem Szekspira, anglojęzyczny Internet stoi przed nami otworem.

Najczęściej pobierane Sieci społecznościowe na web-apps

Więcej
WebAnywhere

Wypróbuj

WebAnywhere

Opinie użytkowników o WebAnywhere

Sponsorowany×